mksqen

Велосипедски маратон на Шапкафест

Велосипедски маратон на Шапкафест

Типографија

Рекреативен велосипедски планински маратон се одржува денеска како еден од централните настани на планинскиот фестивал Попова Шапка, соопштија организаторите.

Маратонот, со должина од 59 километри, ќе почне во близина на скијачките центри на Попова Шапка. На маратонот се очекуваат близу 300 натпреварувачи. Трката ќе почне во 10 часот, а победниците на трката ќе бидат објавени во 15 часот.

Шапкафест е тридневен фестивал на Шар Планина на кој се одржуваат различни спортски и други манифестации.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Македонија