mksqen

Пандата во Зоолошката градина во Атланта повторно роди близнаци

Пандата во Зоолошката градина во Атланта повторно роди близнаци

Типографија

Пандата Лун Лун од зоолошката градина во Атланта, САД, роди близнаци, пренесоа американските медиуми.

Деветнаесетгодишната Лун Лун, претставник на видот големи панди, вчераутро роди двете мали мечиња. Тоа е втората двојка близнаци, родени од неа, информира градината. Лун Лун била вештачки оплодена во март.

Лун Лун на својот партнер, 18-годишниот Јан Јан, му родила вкупно седум панди, и сите со вештачко оплодување.

Се очекува двете близначиња првпат да бидат покажани во јавноста во декември или на почетокот од јануари.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет