mksqen

Владата на САД нема да воведува данок на емисијата на јаглерод диоксид

Владата на САД нема да воведува данок на емисијата на јаглерод диоксид

Типографија

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп нема да дискутира за воведувањето данок за емисија на јаглерод диоксид, изјави претставничка на Белата куќа.

На 8 февруари претставници на администрацијата се сретнаа со група високи републикански функционери, кои повикаа во рамките на борбата против климатските промени да се воведе данок за емисии за јаглерод диоксид од 40 долари за тон.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет