mksqen

Шумски пожар во Колорадо

Шумски пожар во Колорадо

Типографија

Во шумски пожар во близина на Универзитетот во Колорадо изгореа околу 25 хектари на дрва. Пожарот предизвикал евакуација на 426 куќи од регионот.

Властите наредија евакуација на 426 куќи, а околу 800 други биле предупредени дека ќе треба да се евакуираат доколку ветровите го сменат правецот.

Голем дел од Колорадо, Канзас, Оклахома, Ново Мексико и Небраска се во услови на суша кои се движат од умерена до крајност.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет