mksqen

Либан спасил три тигри на пат за Сирија

Либан спасил три тигри на пат за Сирија

Типографија

Либанската организација за заштита на животните спасила три сибирски тигри, кои биле дехидрирани и со паразити, а кои биле пренесувани во Зоолошка градина во Сирија.

Од организацијата наведуваат дека младите тигри ги спасиле оркако тие поминале седум дена затворени во неприфатливи услови на аеродромот во Бејрут.

Тигрите биле стигнати од Украина во Бејрут, но на аеродромот поминале седум дена во дрвен сандук поради несогласувања околу транспортот.


BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет