mksqen

Во североисточниот дел на САД се очекува силна бура

Во североисточниот дел на САД се очекува силна бура

Типографија

Се очекува денеска североисточниот дел на САД да биде зафатен од тешка снежна бура. 

Во Њујорк може да навее речиси половина метар снег. 

Националната метеоролошка служба издаде предупредување за бура во државите Њујорк, Њу Џерси и Пенсилванија, дополнително и во регионот Нова Англија. 

Во градот Њујорк првиот снег се очекува по полноќ, по локално време. 

Можно е ова да биде најголемата снежна бура во североисточниот дел на САД оваа зима.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет