mksqen

Силен земјотрес го погоди југоисточниот дел на Филипините

Силен земјотрес го погоди југоисточниот дел на Филипините

Типографија

Земјотрес со интензитет од 7,3 степени според Рихтерова скала го погоди југоисточниот дел на Филипините, соопшти Американскиот геолошки институт.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Епицентарот на потресот се наоѓал на длабочина од 617 километри под површина на земјата.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет