mksqen

Ураганот Метју ослабна до бура од прва категорија

Ураганот Метју ослабна до бура од прва категорија

Типографија

Ураганот Метју ослабна до бура од прва категорија со постојани ветрови со максимална брзина од 119 километри на час, додека напредува кон југоисточното крајбрежје на САД.

Американскиот национален центар за урагани посочи дека бурата се движи на североисток со брзина од 19 километри на час покрај бреговите на Јужна и Северна Каролина.

Ураганот зеде околу 900 жртви на Хаити, а четири лица загинаа на Флорида. Метју предизвика големи поплави и остави без струја над еден милион лица во југоисточните делови на САД.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет