mksqen
04
Саб, Дек
0 Нови / 7 дена

Во Велика Британија евакуација на илјадници луѓе поради невреме

Во Велика Британија евакуација на илјадници луѓе поради невреме

Типографија

Невремето проследено со поројни дождови, силен ветар и снег, погоди делови од Англија поради што се откажани летови, затворени се училишта, а сообраќајот се одвива отежнато.

Ширум Велика Британија се објавени 100 предупредувања за поплави од кои 11 на највисоко ниво.

Во северните и источните делови од Англија и понатаму беснее невреме, а во западните се очекува снег.

Предупредување за бура има во Англија. Шкотска, Велс и Северна Ирска.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет