mksqen
22
Пет, Окт
0 Нови / 7 дена

Повеќе земјотреси почувствувани во Скопје

Повеќе земјотреси почувствувани во Скопје

Типографија

Серија земјотреси чии епицентри се наоѓаат во Скопското епицентрално подрачје утринава се регистрирани од Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија.

Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет соопшти дека два од земјотресите се почувствувани во Скопје и околината.

Првиот се случил во 6 часот и 58 минути со јачина од 3,9 степени по Рихтер, а вториот земјотрес во 6 часот и 59 минути со јачина од 2,8 степени по Рихтер.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Скопје