mksqen
27
Саб, Ное
0 Нови / 7 дена

Земјотрес од 3.1 степен почувствуван во Скопје и околината

Земјотрес од 3.1 степен почувствуван во Скопје и околината

Типографија

Земјотрес со магнитуда од 3,1 степен според Рихтеровата скала беше почувствуван попладнево Скопје.

Земјотресот бил во 12 часот и 52 минути во Скопје и околината, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно математичкиот факултет.

Епицентарот на земјотресот бил во источниот дел на скопското епицентрално подрачје, а во Скопје и околината е почувствуван со интензитет од IV-V според Eвропската макросеизмичка скала.   


BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Скопје