mksqen
04
Саб, Дек
0 Нови / 7 дена

Еко-герила снимиле како гори тетовската депонија

Еко-герила снимиле како гори тетовската депонија

Типографија

Активисти на граѓанската организација од Тетово Еко Герила ја снимиле тетовската депонија навечер, на која се гори натрупаниот отпад.

  • И вечерва гори отпадот додека општинските власти спијат - напишале тие на својата фејсбук-страница.

Комуналниот отпад со години е еден од најголемите проблеми на градот Тетово. Граѓаните често биле сведоци на палење на ѓубрето на претоварната станица, со што се намалува неговото количество.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Македонија