mksqen
27
Саб, Ное
0 Нови / 7 дена

И Грција се подготвува за студениот бран

И Грција се подготвува за студениот бран

Типографија

Нов бран од студено време, проследено со ниски температури до минус 20 степени Целзиусови, виулици и силен ветер се очекуваат во Грција од следните денови.

Според метеоролозите од утре дождот ќе премине во снег, кој во сабота ќе ја зафати цела Грција.

Невремето ќе продолжи до крајот на неделата.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Балкан