mksqen
04
Саб, Дек
0 Нови / 7 дена

Во Индија и во Непал загинаа над 90 лица за време на поплавите

Во Индија и во Непал загинаа над 90 лица за време на поплавите

Типографија

Најмалку 90 лица го загубија животот во поплавите во Индија и во Непал во изминатите неколку дена, а повеќе од два милиони жители беа присилени да ги напуштат своите домови, соопштија денеска локалните претставници.

Непал е најтешко погоден, а многу куќи и мостови се уништени по повеќедневниот дожд.

Секоја година, во сезоната на монсунот во Индија и Непал гинат голем број луѓе.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет