mksqen
27
Саб, Ное
0 Нови / 7 дена

Најмалку 50 лица загинаа во невреме во Авганистан

Најмалку 50 лица загинаа во невреме во Авганистан

Типографија

Најмалку 50 лица загинаа во невреме кое го погоди Авганистан во претходните три дена вклучувајќи и 25 овчари, кои се сметаат на исчезнати, соопшти Националната агенција за катастрофи.

Меѓу загинатите има и 11 лица на кои им паднал покривот поради силниот дожд.

Лошото време ја отежнува испораката на хуманитарна помош, особено во оддалечените области.  

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет