mksqen
24
Нед, Окт
0 Нови / 7 дена

Инвазија на медузи на брегот на Австралија

Инвазија на медузи на брегот на Австралија

Типографија

На бреговите на Австралија се насукаа голем број медузи, оставајќи впечаток како да тргнале во инвазија на копното.

Австралијката Шарлот Лосон на Фејсбук објави неколку фотографии кои делуваат како глетка од научно-фантастичен филм на инвазија на вонземјани.

Според медиумските извештаи, медузите во изминативе два месеци „испекле“ околу 23 илјади лица.

Морските биолози тврдат дека до оваа појава дошло поради многу силните северни ветрови, кои дуваа во текот на целото лето во Австралија.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет