mksqen
27
Саб, Ное
0 Нови / 7 дена

Во Кина снимено мистериозно животно (видео)

Во Кина снимено мистериозно животно (видео)

Типографија

Во руралниот дел на Кина пред неколку дена е снимено мистериозно суштество, кое очевидците го опишуваат како мешавина на коњ и елен.

Необичното животно е забележано кај езерото Еби во близина на кинеската граница со Казахстан.

Лондонски „Дејли Мирор“ објави дека ова не е прв случај да биде видено вакво необично животно, потсетувајќи дека едно било фатено во 2004 година и примерок од неговата ДНК бил испратен на анализи. Експертите оценуваат дека станува збор за животно во сродство со еленот од типот Вапити и дека денес постојат само околу 110 примероци на овој необичен животниски вид.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет