mksqen
24
Нед, Окт
0 Нови / 7 дена

Експедиција го чисти дното на морето на Лезбос

Експедиција го чисти дното на морето на Лезбос

Типографија

Организацијата „Си Шепард“ која е позната по своите динамични експедиции за заштита на китовите се наоѓа на островот Лезбос во Егејско Море со својот катамаран брод „Брижит Бардо“.

Тие се таму со цел чистење на брегот и морското дно на островот, кои биле сериозно нарушени од страна на голем број бегалци и мигранти кои пристигнале на островот во текот на минатата година.

Седум нуркачи од Франција, заедно со глисер и караван на организацијата пристигнале на островот за да помогнат во расчистувањето на морското дно. Организацијата достави барање до пристаниште органи Митилена да им

биде дозволено да се продолжи со активности врз животната средина за две недели.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Свет