mksqen
20
Чет, Јан
0 Нови / 7 дена

Анкета за зачувување на природните убавини

Анкета за зачувување на природните убавини

Типографија

Организацијата Еден енвајромент спроведува анкета меѓу граѓаните од регионите на Охрид, Струга и од Преспа во врска со зачувувањето на природните убавини.

Оттаму ги повикуваат жителите на овие региони да им испратат порака на адресата Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. за да ја добијат анкетата и да ја пополнат. Додаваат дека таа ќе биде анонимна.

  • Почитувани граѓани од охридскиот, струшкиот и преспанскиот регион, ако сакате да дадете свој придонес за да си обезбедите подобра иднина на себеси и на своите деца, ве охрабруваме да одвоите 5-10 минути од своето време. Да си ги зачуваме природните убавини и да си овозможиме да живееме убаво од нив - порачуваат од организацијата.
BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Македонија