mksqen
27
Саб, Ное
0 Нови / 7 дена

Гори една од последните шуми на Закинтос

Гори една од последните шуми на Закинтос

Типографија

На грчкиот остров Закинтос вчера попладне избувна голем шумски пожар во област која е последната преостаната зелена зона во централниот дел на островот.

Во гаснењето на пожарот учествуваат дваесет пожарникари со 10 возила и два авиони.

Засега нема други информации, освен дека огнената стихија е во близина на селото Килиоменос.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Пријавете се преку нашата бесплатна е-мејл претплата на услуги за да добивате известувања кога ќе има нови информации.

Најпопуларни вести во категорија Балкан